Ośrodek Kultury Sportu
i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce

ul. Jana Pawła II 6 | 63-910 Miejska Górka | 65 547 4181

PAMIĘTAMY O JANIE PAWLE II

PAMIĘTAMY O JANIE PAWLE II

W dniu 1 maja br. zapraszamy do udziału w obchodach siódmej rocznicy beatyfikacji świętego Jana Pawła II. Dla jej uczczenia...

POZNANO LAUREATÓW JUBILEUSZOWEGO KONKURSU ŚWIĄTECZNEGO

POZNANO LAUREATÓW JUBILEUSZOWEGO KONKURSU ŚWIĄTECZNEGO

We wtorek 27 marca br. w sali widowiskowej OKSiAL odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego na Własnoręcznie Ozdobioną PISANKĘ...

Z WIZYTĄ W LESZNIE I GOŁASZYNIE

Z WIZYTĄ W LESZNIE I GOŁASZYNIE

Miejskogórecki Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej 20 marca br. zorganizował jednodniowy wyjazd szkoleniowo - integracyjny dla członków swojej sekcji,...

ŚWIAT W DETALU OCZAMI DZIECI I MŁODZIEŻY

ŚWIAT W DETALU OCZAMI DZIECI I MŁODZIEŻY

Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce organizuje III otwarty konkurs plastyczny ŚWIAT W DETALU - OWADY 2018,...

MUZYCZNA ROZMOWA

muzyczna rozmowa 2017 na stroneW sobotę, 18 marca br. zapraszamy na siódmą już z kolei odsłonę tegorocznej edycji projektu artystycznego „Koncertowa zima w Miejskiej Górce".
Tym razem w sali widowiskowej Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej odbędzie się "Muzyczna rozmowa", z udziałem wykonawców reprezentujących różne gatunki muzyki..
Wystąpią Agata Nadrowska, Adam Domachowski i Hubert Adamiak, raperski duet WueMa z Rawicza oraz zespół KEFIR BAND z Obornik Śląskich, grający muzykę rockową z elementami reggae.
Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny. Gorąco zapraszamy!

Agata Nadrowska, Adam Domachowski i Hubert Adamiak

Jest to trójka młodych początkujących artystów którzy na swoim koncie mają już kilka sukcesów na różnych konkursach piosenki, jaki również parę zagranych koncertów. Trio opiera się na wokalu Agaty, która śpiewa piosenki z własnego repertuaru, ale również sięga po utwory polskich jaki zagranicznych wykonawców. Wszystko to ubarwia Adam swoim klawiszem, młody dobrze zapowiadający się muzyk, który gustuje w muzyce klasycznej ale również sam tworzy swoje kompozycje które na pewno będzie nam dane dziś usłyszeć. Natomiast Hubert gra około 5 lat, obecnie udziela się w dwóch formacjach jedna z nich to Substation w którym przeważa muzyka rockowa. Drugim projektem jest The Brothers Band gdzie gramy głównie akustyczne utwory. Dziś usłyszy między innymi piosenki takich wykonawców jak Adele, Varius Manx, Ed Sheeran oraz Ray Charles.

WueMa plus goście:

Mariusz „Mały eMdoDe„ Demut i Jakub „BeBsztyk„ Wolny skład wywodzący się z osiedla Westerplatte działający na scenie rawickiej od 13 lat. Do dzisiejszego dnia nie ukazała się chłopaków płyta zapowiadana od 2004 roku, ale jak sami mówią „ Nagramy to wierze „. WueMa to duet zbudowany na przyjaźni, na tekstach o życiu, na wspólnych przeżytych historia, czerpiący inspiracje ze starej szkoły, ale i nie bojący się nowych wyzwań i śmiało sięgają po nowe brzmienia.

Kefir Band:

Grupa żywiołowych muzyków wywodzących się z Obornik Śląskich (20 km od Wrocławia). Grają szeroko rozumianą muzykę rockową, z wyczuwalnym pulsami reggae. Pomimo hałasu gitar i perkusji za instrumenty biorą się tutaj również niewiasty - Adrianna i Magda stanowiące niewątpliwą ozdobę, również niewątpliwie przystojnego składu męskiego.
Zespół w styczniu 2009 wydał swoje pierwsze studyjne demo. Utwory Rastaman i Dosyć pojawiają się na antenie Radia Wrocław w ramach Muzycznej Bitwy. Kefir band dzięki głosom słuchaczy dochodzi do półfinału. W 2009 roku zespół odbywa także pierwszą trasę koncertową. W lutym 2010 zostaje wydana Ep-ka "Peace and Love and Love".
Płytka ukazuje zespół w nieco innym świetle. Jest to pierwszy poważny krok w kierunku nagrania i wydania pierwszej płyty długogrającej.
19 lutego 2011 pojawia się płyta "Tysiąc czysta sto czterysta" która ciągle oczekuje na oficjalne wydanie.
We wrześniu 2012 zespół kwalifikuje się na międzynarodowy festiwal Wolfest 9.09 w Paryskim Moulin Rose KEFIR BAND wygrywa półfinał