Ośrodek Kultury Sportu
i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce

ul. Jana Pawła II 6 | 63-910 Miejska Górka | 65 547 4181

Dzień dziecka w Miejskiej Górce „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI…”

Dzień dziecka w Miejskiej Górce „BAW SIĘ RAZEM Z NAMI…”

W piątek 1 czerwca bieżącego roku, od godziny 11.00 do 18.00, Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, z okazji DNIA...

(Do)wolność czytania

(Do)wolność czytania

Od lat maj jest miesiącem, w którym szczególnie podkreśla się działalność bibliotek i ich rolę w popularyzacji czytelnictwa. Od piętnastu...

NA SPORTOWO Z JANEM PAWŁEM II

NA SPORTOWO Z JANEM PAWŁEM II

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy sportowo - rekreacyjnej "Na Sportowo z Janem Pawłem II"

Spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Romanem Pankiewiczem

Spotkanie z pisarzem i podróżnikiem Romanem Pankiewiczem

27 kwietnia br. w ramach ogólnopolskiego TYGODNIA BIBLIOTEK Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce zorganizował spotkanie młodzieży...

ZAGRAŁA ORKIESTRA DĘTA

19-IMG 3243Kolejnym, szóstym już wydarzeniem muzycznym, organizowanym przez miejskogórecki Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego „Koncertowa zima w Miejskiej Górce", był koncert pt. „Orkiestrowe muzykowanie", w którym wystąpili Orkiestra Dęta Miejska Górka oraz wokalistka Joanna Kryś. Koncert poprowadził prezes Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Miejska Górka Szymon Drabik.
Orkiestra, którą dyrygował kapelmistrz Franciszek Gołaś zaprezentowała wspaniale skomponowany program, w którym z pewnością każdy znalazł coś dla siebie. Zespół rozpoczął swoje muzykowanie marszem koncertowym, po którym zabrał publiczność w świat muzyki filmowej, bajkowej i rozrywkowej. Obok klasycznych kompozycji nie zabrakło najświeższych przebojów z list radiowych – takich jak choćby „Sofia" Alvaro Sorela. W wykonaniu Joanny Kryś widownia usłyszała dwa utwory „Maki" i „Już Cię nie kocham" , którymi piosenkarka potwierdziła swoje wysokie umiejętności wokalne i nieprzeciętny talent muzyczny.
Podczas koncertu, obok dorosłego zespołu, zaprezentowali się także młodzi adepci gry na instrumentach w orkiestrze, wykonując solowe utwory: Kamila Paluszkiewicz (klarnet), Jan i Franciszek Garbalińscy (trąbka).
Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności, która wypełniła salę do ostatniego miejsca i żywo reagowała na wszystkie koncertowe wykonania. Wiele z nich nagrodzono owacjami na stojąco i z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.
Na zakończenie tego niezwykłego wydarzenia muzycznego burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak i wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Szewczyk wręczyli J. Kryś oraz F. Gołasiowi bukiety kwiatów, które były podziękowaniem dla wszystkich artystów za wspaniały występ.