Ośrodek Kultury Sportu
i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce

ul. Jana Pawła II 6 | 63-910 Miejska Górka | 65 547 4181

ROZŚPIEWANA GMINA

27907935 2138521559715999 1898315541037272894 oW niedzielę 4 lutego br., w Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej, pod hasłem „ Zaśpiewajmy", odbył się II Gminny Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych. Impreza była czwartym wydarzeniem muzycznym, organizowanym w ramach III edycji projektu edukacyjno-artystycznego „Koncertowa zima w Miejskiej Górce".
Rozpoczął ją, od powitania wykonawców i zaproszonych gości, dyrektor OKSiAL, Marek Stach. Wśród tych drugich znaleźli się między innymi burmistrz Karol Skrzypczak, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Barbara Szewczyk, radna Maria Janiak oraz dyrektor miejskogóreckiej Szkoły Podstawowej, Jarosław Latusek i wójt Pakosławia, Kazimierz Chudy z małżonkami.
Jako pierwszy wystąpił, pod dyrekcją Katarzyny Maciejak, chór „Metrum" ze Szkoły Podstawowej w Miejskiej Górce. Młodzi śpiewacy wykonali cztery piosenki: "Rymy do zimy", „Spojrzały anioły", „Tęcza, tęcza " i „Bębenek". Następnie, licznie zgromadzona publiczność, wysłuchała członków zespołu śpiewaczego „Góreczanki", którego akompaniatorem jest Arkadiusz Stasiak. Zespół zaśpiewał pięć utworów biesiadnych: „Czerwony pas", „Jadą goście jadą", „Te opolskie dziouchy", „Furman" i „Zachodźże słoneczko". Jako trzeci zaprezentował się chór „Halina" z Konar ,który prowadzony jest przez dyrygenta Przemysława Klimę. W jego wykonaniu usłyszeliśmy pięć utworów „Cancicorum", „Cum de core", „Swego syna", „Twoja nam Jezu" oraz „ Narodził się". Kolejnym uczestnikiem przeglądu był zespół śpiewaczy „Pod Klonem" ,który zaprezentował utwory biesiadne: „Kominiarz Antoś", „Jedno serce, dwie dziewczyny", „Boże i królu", „Walc miłości" . Akompaniatorem grupy jest Mieczysław Pietryka.
Ostatnim występującym w imprezie chórem, było Koło Śpiewu im. Bolesława Dembińskiego, które prowadzi dyrygent chóralny, Jowita Augustyniak. W jego repertuarze znalazły się takie utwory jak: „Nim świt obudzi noc", „Alleluja", „Od nocy do nocy", „Serduszko puka w rytmie cza-cza" oraz „Nad Betlejem w ciemną noc". Na zakończenie przeglądu widzowie wysłuchali, prowadzonego przez akompaniatora Karola Kośmidra, zespołu śpiewaczego „Włościanie" z Sobiałkowa. W jego repertuarze znalazły się utwory ludowe: „Kondziołeczka", „Buja księżyc na błękicie " i „ Marysiu buzi daj".
Dla wszystkich uczestników imprezy, jej organizator, OKSiAL w Miejskiej Górce, przygotował pamiątkowe statuetki i podziękowania, które przedstawicielom zespołów wręczali K. Skrzypczak, B. Szewczyk i M. Stach.