Ośrodek Kultury Sportu
i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce

ul. Jana Pawła II 6 | 63-910 Miejska Górka | 65 547 4181

WALBET ZNOWU ZWYCIĘSKI

12-IMG 0172W dniu 18 lutego br. zakończyła się rywalizacja drużyn piłkarskich w Lidze o Białą Piłkę, zorganizowanej już po raz ósmy na kompleksie sportowym ORLIK w Miejskiej Górce.
W rozgrywkach startowało siedem zespołów: MAGNETIC Trzebosz, LZS Pomocno, FUTBOL GANG ORLIK Jutrosin, LZS Sobiałkowo oraz WALBET, ULTRAS i FC BIAŁO CZARNI z Miejskiej Górki. Ekipy składały się z zawodników niezrzeszonych w klubach.
Ligowe zmagania rozpoczęły się 7 stycznia br. i trwały sześć tygodni tygodni. W tym okresie, w niedzielne popołudnia, rozegrano siedem kolejek, podczas których odbyło się 21 meczów.
Zwycięstwo w lidze, drugi rok z rzędu, odniosła drużyna miejskogóreckiego WALBETU, która wyprzedziła FUTBOL GANG ORLIK z Jutrosina. Trzecie miejsce wywalczył zespół ULTRASA Miejska Górka.
Za najlepszego zawodnika rozgrywek uznano Szymona Wawrzyniaka (ULTRAS). Królem strzelców, podobnie jak rok temu, został Mateusz Knychała, a spośród bramkarzy najwyższe noty otrzymał Mateusz Figas (obaj z WALBETU).
Organizatorem piłkarskich zmagań był Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej. Podczas ceremonii zakończenia ligę podsumował Tadeusz Stróżyk, animator sportu i rekreacji w OKSiAL, który podziękował wszystkim zawodnikom za udział w rozgrywkach.
Puchary, medale, statuetki i dyplomy drużynom oraz wyróżnionym piłkarzom wręczyli burmistrz Karol Skrzypczak, który ufundował piłki dla startujących ekip, a także radni Maria Janiak i Marian Rapior oraz Andrzej Walkowiak, właściciel firmy WALBET.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
(w nawiasach zdobyte punkty)

1. WALBET Miejska Górka (15),
2. FUTBOL GANG ORLIK Jutrosin (13),
3. ULTRAS Miejska Górka (11),
4. LZS Sobiałkowo (8),
5. MAGNETIC Trzebosz (7),
6. FC BIAŁO CZARNI Miejska Górka (3),
7. LZS Pomocno (3).