Ośrodek Kultury Sportu
i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce

ul. Jana Pawła II 6 | 63-910 Miejska Górka | 65 547 4181

KONCERT NOWOROCZNY WE WŁOSZAKOWICACH

plakat noworoczny koncert chorow 08-01-2017W najbliższą niedziele 8 stycznia br. Koło Śpiewu im. Bolesława Dembińskiego wystąpi podczas Koncertu noworocznego we Włoszakowicach.

Uczczono pamięć o. Euzebiusza Huchrackiego

DSC 03526 maja br. w 74. rocznicę śmierci o. Euzebiusza Huchrackiego w klasztorze oo. franciszkanów na Goruszkach odbyła się uroczysta liturgia z udziałem Koła Śpiewu im. B. Dembińskiego, działającego przy Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Miejskiej Górce. Ojciec Euzebiusz, zginął śmiercią męczeńską 6 maja 1942 r. w Dachau. W klasztorze na Goruszkach był gwardianem w latach 1938-1941.
W mszy udział wzięli bracia i ojcowie zakonu, księża, zaproszeni delegaci władz gminnych, harcerze i wierni. Mszę odprawił o. Dimitr Żeglin - wikariusz i ekonom prowincji. Podczas mszy modlono się o beatyfikację o. Euzebiusza. Po mszy wszyscy obecni udali się pod tablicę ku czci gwardiana o. Euzebiusza Huchrackiego , gdzie wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele władz samorządowych. Podczas uroczystości przy tablicy wartę pełnili miejskogóreccy harcerze.

Czytaj dalej

Chórzyści uczcili 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Miejskiej Górce

97 rocznica powtania wielkopolskiego6 stycznia 2016 r. członkowie Koła Śpiewu im. Bolesława Dembińskiego swoim śpiewem uświetnili mszę świętą w kościele p.w. św. Mikołaja w Miejskiej Górce. W ten sposób uczcili 97. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w naszym mieście oraz Święto Trzech Króli. Chórzyści zaśpiewali pieśni liturgiczne oraz dali krótki koncert kolęd. Po uroczystej mszy wzięli udział w spotkaniu w OKSiAl-u, upamiętniającym zaangażowanie mieszkańców Miejskiej Górki w walkę prowadzoną przed dziewięćdziesięciu siedmiu laty w celu włączenia naszej małej ojczyzny do odradzającego się państwa polskiego.

Wigilia Koła Śpiewu im. B. Dembińskiego 2015

W okresie przedświątecznym, 15 grudnia 2015 r., członkowie Koła Śpiewu im. Bolesława Dembińskiego wraz z księdzem proboszczem, Marianem Podlarzem, spotkali się na wieczerzy wigilijnej w Ośrodku Kultury Sportu i Aktywności Lokalnej. W podniosłej atmosferze złożyli sobie życzenia, oraz podzielili się opłatkiem. W drugiej części spotkania chórzyści uczcili nadchodzące Święta Bożego Narodzenia pięknym śpiewem kolędowym.

Wigilia Koła Śpiewu im. B. Dembińskiego

DSC 0851W czwartek 11.12.2014r. członkowie naszego koła śpiewu uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się burmistrz Karol Skrzypczak, ks. Kan. Marian Podlarz i Damian Ruskowiak. Wszystkich powitał dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej Marek Stach. Złożył nam życzenia świąteczno-noworoczne i, w kilku słowach, podsumował mijający rok, który był dla nas pracowity i obfitował w wiele wydarzeń artystycznych. Zdrowych i spokojnych świąt oraz pomyślności w nadchodzącym 2015 roku życzyła nam również Jowita Augustyniak, dyrygent chóru.

Później podzieliliśmy się opłatkiem i wspólnie zasiedliliśmy do stołu, na którym znalazły się tradycyjne potrawy wigilijne.

z wigili Koła Śpiewu im. B. Dembińskiego

Czytaj dalej